Powiedz swojemu rakowi oziębłe “do widzenia”

Kiedy trawi cię rak i wiesz, że te złośliwe tkanki w każdej sekundzie namnażają się w Twoim ciele, to jakoś tak się dzieje, że trudno Ci się zrelaksować. Ciężko jest nakierować swoje myśli na cokolwiek innego niż zamartwianie się czy wymyślanie sposobów, jak się tych tkanek pozbyć.

Rak- możesz zastosować technikę spalonej ziemi…

…czyli sięgnąć po takie środki jak chemioterapia, radioterapia czy chirurgia. Ale takie „lekarstwo” może być czasami tak samo szkodliwe jak sam rak. Chemioterapia może znacznie uszkodzić Twój układ odpornościowy, prowadzić do różnego rodzaju komplikacji, takich jak choroby układu krążenia lub cukrzycy. Mało tego – może nawet spowodować przerzuty do innych organów.

To wszystko kiepsko brzmi i równie kiepsko wygląda

Rak może zginąć od NAC

W oparciu o nowe badanie stwierdzono, że istnieje bezpieczne, naturalne rozwiązanie, które może pomóc Ci odnieść zwycięstwo nad rakiem. Co więcej, możesz nawet używać go już teraz, od razu, aby wspomóc swoją walkę z najzwyklejszym przeziębieniem. Mam na myśli n-acetylo-cysteinę NAC (w Polsce znana np. w postaci ACC). To aminokwas, który jest powszechnie używany jako środek udrażniający górne drogi oddechowe. Dostępny bez recepty, pomaga nie tylko zwalczyć przeziębienie, ale – co ciekawe – może również pomóc w walce z rakiem.

W pewnym badaniu mała grupa pacjentów z rakiem piersi, oczekująca na operację, otrzymywała przez 3 tygodnie maksymalną dzienną dawkę NAC. Pod koniec tego badania biopsje komórek rakowych u uczestników pokazały, że NAC spowodowało obniżenie stężenia proteiny MCT4 o 80%.

Co to oznacza?

MCT4, membranowy transporter mleczanu, jest czymś, co w sposób znaczący wspomaga wzrost komórek rakowych. Wysokie stężenie MCT4 w guzach rakowych zostało już skojarzone z nowotworem złośliwym oraz niskim współczynnikiem przeżywalności pacjentów. Czyli obniżając poziom MCT4, NAC może zagłodzić komórki rakowe, dosłownie pozbawić je pożywienia.

Teoretycznie, za sprawą antyoksydacyjnych właściwości, NAC może skutecznie obniżyć stres oksydacyjny w wewnętrznym obszarze guza, który jest częścią komórki odpowiedzialnej za wzrost raka. Tym sposobem NAC generuje mniej „paliwa” dla MCT4, co z kolei oznacza mniej substancji odżywczych dostarczanych komórce rakowej.

Jak wiadomo z poprzednich badań, NAC znacznie zwiększa poziom glutationu, czyli najsilniejszego antyoksydantu w organizmie, bardzo skutecznego w walce z nowotworami.

NAC- inne działania

W swojej praktyce bardzo często polecam NAC moim pacjentom, którzy cierpią na:

  • zwłóknienie płuc,
  • ALS (chorobę Lou Gehriga),
  • stwardnienie rozsiane oraz
  • choroby wątroby,

ponieważ jest tak skuteczny w podnoszeniu poziomu glutationu oraz chroni zdrowe tkanki przed uszkodzeniami.

Oczywiście potrzeba jeszcze przeprowadzić dużo więcej badań, żeby jednoznacznie stwierdzić, jaki jest najlepszy sposób używania NAC w leczeniu raka. Ale już teraz można powiedzieć, że jest bezpieczny nawet w wysokich dawkach.

Skutki uboczne przyjmowania NAC są bardzo rzadkie. Naturalnie powinieneś wcześniej skonsultować się z lekarzem. Dobrze wyszkolony w tajnikach medycyny alternatywnej specjalista na pewno będzie wiedział, jak wprowadzić ten aminokwas do Twojego leczenia.

NAC jest dostępny pod postacią suplementu w sklepach ze zdrową żywnością oraz w sklepach internetowych. Natomiast, jeżeli szukasz więcej sposobów na to, jak w naturalny sposób walczyć z rakiem, badania pokazały, że wewnętrzne wlewy witaminy C to również bardzo potężna broń w walce z tym przeciwnikiem.


Źródło
Decongestant revealed as ‘highly effective’ in starving cancer cells
sciencedaily.com
Pilot study demonstrating metabolic and anti-proliferative effects of in vivo anti-oxidant supplementation with N-Acetylcysteine in Breast Cancer
seminoncol.org