Magnez sposobem na migrenę

Rozsadza Ci głowę od bólu… światło „kłuje” Cię w oczy… I czujesz ucisk w żołądku jakbyś kręcił się na karuzeli.

Kiedy dopadnie Cię migrena, prawie czekasz na śmierć jako jedyne wybawienie. Zapomnij o spokojnym położeniu się w zaciemnionym pomieszczeniu i oczekiwaniu aż wszystko przejdzie – mamy tu nagły wypadek!

Jeśli chodzi o chęć ulgi, takiej na CITO, to nie jesteś sam… Bardzo często na izbie przyjęć pojawia się osoba z ostrymi objawami migreny. Zwykle podawane są jej leki przeciwbólowe, takie jak Ketorolac. Ale według nowego badania, wizyta w szpitalu wcale nie musi dotyczyć Ciebie. Nie wspominając już o ryzyku skutków ubocznych leków, istnieje skuteczny i naturalny sposób na migreny. Za sprawą tego minerału nie musisz wychodzić z domu, aby uśmierzyć ból!

Magnez przynosi ulgę w migrenie

Badanie przeprowadzone w Iranie wykazało, że siarczan magnezu – ten sam minerał, który możesz znaleźć w soli epsońskiej – okazał się bardziej skuteczny w dolegliwościach migrenowych osób zgłaszających się na izbę przyjęć niż powszechnie używany lek, Ketorolac.

70 dorosłych osób, pacjentów z bólami migrenowymi o natężeniu średnim i silnym (ale nieostrym) było leczonych w dwóch różnych szpitalach. W jednym ze szpitali chorzy otrzymywali Ketorolac, podczas gdy w drugim – 1 g dawki siarczanu magnezu.

Oba sposoby leczenia się sprawdziły, ale wyniki terapii magnezowej były bardzo obiecujące. Po upływie dwóch godzin osoby, które otrzymały minerał, odnotowały dużo większą ulgę w bólu w porównaniu do osób, które przyjmowały Ketorolac.

Jeśli miewasz migreny, wszystko, co może spowodować ulgę w bólu i ma długotrwały efekt działania, można zakwalifikować jako cudowny środek!

Wyniki badania pokryły się z wynikami poprzedniego badania. Pokazało ono, że osoby, które miewały migreny, miały również niski poziom magnezu, w porównaniu do osób, które nie cierpiały z powodu migren.

W innym badaniu, rozpoczętym niedługo po tym powyżej opisanym, wzięło udział ponad 2000 pacjentów. Trwało ono 20 lat i pokazało, że mężczyźni z niższym poziomem magnezu we krwi – ważnym składnikiem wpływającym na gęstość kości – byli bardziej podatni na złamania, w szczególności stawu biodrowego.

Magnez w diecie

Jeśli chcesz trzymać się z daleka od szpitala, nieważne, czy chodzi o ból migrenowy czy poważniejsze złamanie, stosuj magnez w diecie.

Warzywa z ciemnozielonymi liśćmi, orzechy, nasiona, ryby i awokado to niektóre z pysznych produktów bogatych w magnez. Problem polega na tym, że wraz z upływam lat proces wchłaniania przez organizm magnezu staje się coraz trudniejszy…

Dlatego powinieneś również rozważyć przyjmowanie wysokiej jakości suplementu z magnezem, który z łatwością kupisz w miejscowym sklepie ze zdrową żywnością.

Tlenek magnezu i siarczan magnezu to najtańsze formy tego minerału. Twój organizm nie wchłania ich jednak tak dobrze jak mleczanu magnezu lub asparaginianu magnezu.

Trzymaj się natomiast z daleka od cytrynianu magnezu, chyba że potrzebujesz środka na przeczyszczenie.

Z moich doświadczeń: stosuję wlewy dożylne z magnezu, aby pomóc pacjentom, których lista dolegliwości jest bardzo długa: od przewlekłego zmęczenia i fibromialgii do nadciśnienia, anginy, astmy, a nawet ataków paniki.

Korzyści wynikające z przyjmowania tego wspaniałego minerału to nie tylko te, które wymieniłem. Magnez ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu, wspomaga układ odpornościowy oraz zmniejsza ryzyko zawału.