Zaburzenia nastroju? Zwróć się do matki natury

Cierpisz na zaburzenia nastroju? W Twoim umyśle problem goni problem? Może nawet być tak ciężko, że nie możesz spać w nocy.

A nawet w ciągu dnia czarne myśli powracają jak zacięta płyta.

Kiedy mówi się o stanach takich jak lęki… napady paniki… i depresja… często nie ma cudownych rozwiązań.

Ale matka natura dała nam kilka naturalnych środków do walki z takimi zaburzeniami nastroju – które są bezpieczniejsze i tańsze od leków na receptę.

Zaburzenia nastroju- sposoby zgodne z naturą

Na przykład brytyjscy naukowcy udowodnili, że zwykły arktyczny kwiatek może wystarczyć, aby wreszcie na dobre opanować lęki i zaburzenia nastroju.

W jednym badaniu uczestnicy przyjmujący Rhodiola rosea (różeniec górski) podawali, że wystąpiło u nich znaczące obniżenie niepokoju, stresu, gniewu, zdezorientowania i depresji, w porównaniu z grupą przyjmującą placebo – i to już po dwóch tygodniach.

Porównaj to z miesiącami, przez które mógłbyś przyjmować niebezpieczne antydepresanty na receptę, zanim zaczną one działać.

Różeniec górski od stuleci był stosowany w tradycyjnej medycynie w Rosji i w Skandynawii. Pierwotni mieszkańcy Syberii regularnie stosowali różeniec górski w leczeniu stresu i stanów lękowych.

Co najlepsze, nie musisz rozbić banku, aby sprawdzić, czy różeniec działa w Twoim przypadku.

Magnez na zaburzenia nastroju

Stwierdziłem również z własnego doświadczenia, że wielu pacjentów cierpiących na zaburzenia nastroju: stany lękowe czy napady paniki ma niedobory magnezu.

Magnez znany jest jako „uspokajający mikroelement” i może pomagać w różnych schorzeniach związanych z nadmiernym pobudzeniem mięśni czy nerwów. A to właśnie ma miejsce, kiedy czujesz niepokój lub masz atak paniki.

Regularna suplementacja magnezu może czynić cuda. Suplementy magnezu można kupić praktycznie wszędzie, a często zauważysz, że magnez jest kluczowym składnikiem naturalnych preparatów zwalczających stres.

Możesz również postarać się zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w magnez, na przykład orzechów, fasoli, ryb i ciemnozielonych warzyw liściastych.

Warto również wypróbować kurkuminę. Wykazano w sposób powtarzalny, że skutecznie zmniejsza nawet najgorsze objawy depresji, prawdopodobnie na skutek swojego silnego działania przeciwzapalnego.

Objawy mogą mieć składowe fizyczne i psychologiczne, a więc zwróć się do swojego lekarza o przeprowadzenie dokładnych badań i testów. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek suplementacji powinieneś się z nim skonsultować, aby mieć pewność, że będzie dla Ciebie bezpieczna.