Azjatycki korzeń obniża wysoki poziom cholesterolu

Kiedy usłyszysz, że masz wysoki poziom cholesterolu, masz uczucie, że znalazłeś się między młotem a kowadłem.

Ostrzegano Cię, że wysoki poziom cholesterolu LDL (“złego”) zwiększa u Ciebie ryzyko choroby serca… zatem musisz obniżyć te wartości, przyjmując statyny.

Jednak jeżeli czytasz moje e-Porady Zdrowotne już od jakiegoś czasu, wiesz o wielu działaniach niepożądanych, które mogą wiązać się ze statynami – od uszkodzenia wątroby do problemów ze zdolnościami poznawczymi.

Obniżanie poziomu lipidów tymi lekami to jak dostać się z deszczu pod rynnę!

A jeżeli chcesz dłużej żyć i utrzymać jakość swojego życia przynajmniej częściowo na dobrym poziomie, jest to ostatnia rzecz, jakiej byś chciał.

Jednak możesz przekształcić tę sytuację bez wyjścia w pełen sukces – ponieważ odkryłem, że jest naturalny sposób na obniżenie poziomu cholesterolu bez stosowania leków, który, jak pokazuje nowe badanie, wykorzystuje korzeń zabawnie wyglądającej azjatyckiej rośliny o nazwie dziwidło.

Według informacji niedawno opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition, wszystko, co musisz robić, to stosować suplementację rozpuszczalnym w wodzie błonnikiem z korzenia tej byliny, znanej również pod nazwą konjak, konjac i amorfofalus.

Błonnik ten nazywa się glukomannan, a badacze doszli do wniosku, że spożywanie 3 gramów glukomannanu konjak może obniżyć poziom cholesterolu LDL o imponujące 10%!

To doskonała wiadomość, w przypadku gdy Twój poziom cholesterolu LDL przekroczył tzw. zdrowy limit, ale profil lipidowy oraz cholesterol całkowity nie są na tyle niepokojące, aby uzasadniać stosowanie ekstremalnych środków.

Statyny zasadniczo obniżają poziom cholesterolu nawet o 50%, a to dużo. Twój organizm potrzebuje trochę cholesterolu, aby właściwie działać – nawet tego złego!

Ludzie w krajach azjatyckich, na przykład w Chinach i w Japonii, od tysięcy lat stosowali konjak jako żywność medyczną. Nadszedł czas, aby główny nurt medycyny dorósł do tej starodawnej mądrości!

Możesz nabyć glukomannan konjak w formie suplementu, ale moim zdaniem zabawniejsze jest jedzenie go. Zamień miskę zwykłego, będącego bombą węglowodanową makaronu na przepyszny japoński makaron shirataki, który jest pełen błonnika glukomannanu, zazwyczaj ma zero kalorii i nie podniesie poziomu cukru we krwi!

Można go znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach spożywczych, sklepach z żywnością ekologiczną i u sprzedawców internetowych.

Dodaj również nieco czosnku do swojego dania z makaronu shirataki – ponieważ ten aromatyczny dodatek również w naturalny sposób zwalcza cholesterol.

I nie żałuj też oliwy, ponieważ w badaniach wykazano, że oliwa chroni serce przed szkodliwym działaniem cholesterolu.