Aluminium niszczy Twój ośrodkowy układ nerwowy

Jeżeli czytasz moje e-Porady Zdrowotne już od jakiegoś czasu, wiesz, że toksyczne metale ciężkie, na przykład ołów czy rtęć, można znaleźć wszędzie w naszym otoczeniu – w tak dużych ilościach, że trafiają do naszego krwiobiegu!

Jest jeszcze jeden niebezpieczny metal ciężki, który znajduje się w wielu rzeczach w Twoim domu, masz go zapewne w swojej kuchni albo łazience.

To aluminium, metal, który ma wiele wspólnego z chorobą Alzheimera.

Badacze coraz częściej wykazują, że metal występujący w zwykłym kawałku kuchennej folii może wpływać na Twój ośrodkowy układ nerwowy w podobny sposób jak choroba Alzheimera.

A ostatnio nowe badanie opublikowane we francuskim czasopiśmie medycznym Morphologie wykazało, że aluminium może nawet zajmować jedno z głównych miejsc, jeżeli chodzi o działanie neurotoksyczne w  niektórych grupach ludzi predysponowanych genetycznie.

Nie wiemy jeszcze, jakie predyspozycje genetyczne mogą sprawiać, że jest się bardziej podatnym od innych osób. Ale wiemy, że działanie tego metalu może być potencjalnie wyniszczające.

Na przykład, w przypadku spożycia, aluminium może zaburzyć równowagę bakterii jelitowych – co będzie miało wpływ na Twoją odporność i nastrój oraz zwiększy ryzyko cukrzycy, a nawet raka.

A jeżeli używasz antyperspirantu na bazie aluminium, zwiększasz ryzyko wystąpienia torbieli i guzów nowotworowych w tkance piersi.

Ponieważ aluminium występuje obficie w powłoce ziemskiej, trudno go całkowicie uniknąć. Co więcej, CDC szacuje, że zjadamy codziennie niemal 10 mg aluminium, nie zdając sobie z tego sprawy.

Ponieważ nie wiesz, czy aluminium wybierze Ciebie czy też nie, oto, jak możesz zminimalizować ryzyko:

  1. Czytaj etykiety: Aluminium dodaje się do przetworzonych serów, proszku do pieczenia i innych produktów spożywczych, co na etykiecie jest przedstawiane jako „pirofosforan sodu” lub „ siarczan sodowo-glinowy”.
  2. Zrezygnuj z antyprespirantów: FDA uprawnia do stosowania aluminium w antyprespirantach, więc zamiast nich najlepiej wybrać dezodorant. Nie zapewni Ci suchości, ale będzie chronić przed nieprzyjemnym zapachem.
  3. Lecz zgagę naturalnie: Dostępne bez recepty leki na nadkwasotę nie tylko są pełne aluminium, ale mogą również wywołać krwawienie żołądka. Wypróbuj gumę do żucia lub nawet naturalny suplement z lukrecją, który będzie zapobiegać nagromadzeniu kwasów.
  4. Zrezygnuj z fluoru: Fluor może łączyć się z aluminium i ekspresowo dostarczać go do mózgu. Stosuj pasty do zębów i płynów do płukania ust niezawierające fluoru; a jeżeli fluor jest dodawany do wody pitnej, zainwestuj w system do odwróconej osmozy.
  5. Gotuj bezpiecznie: Unikaj używania sztućców wykonanych z aluminium lub owijania lub podgrzewania jedzenia w folii aluminiowej.

Lekarz medycyny holistycznej może zbadać zawartość metali ciężkich w Twoim organizmie, a jeżeli ich poziom okaże się wysoki, wypłukać je, stosując chelatację.