PRZEŁOM w walce z chorobą Alzheimera – 3 sposoby OCHRONY Twojego mózgu

Twój mózg to złożony organ. Kryje wiele tajemnic.

Nasza wiedza nadal nie wystarcza, aby zapobiegać schorzeniom takim jak choroba Alzheimera…ale z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej.

Przełomowe nowe badanie pokazuje, że istota biała odgrywa ZNACZNIE WAŻNIEJSZĄ rolę w walce z demencją, niż wcześniej uważano!

Zatem dziś porozmawiamy o tym, czemu istota biała jest istotna – a następnie pokażę Ci, jak możesz ZOPTYMALIZOWAĆ stan zdrowia swojego mózgu, aby zabezpieczyć się przed tym wyniszczającym schorzeniem…

Zdrowa istota biała mózgu ma istotne znaczenie dla uniknięcia choroby Alzheimera

Już od jakiegoś czasu znamy oba typy istoty mózgowej – szarą i białą – jak również sposób ich funkcjonowania.

Wyobraźmy sobie istotę szarą jako baterię telefonu. Zawiera ona komórki nerwowe, które odbierają i wysyłają sygnały.

Natomiast istota biała łączy te neurony ze sobą, umożliwiając rozmowę.

Wcześniej za przyczynę choroby Alzheimera uważano zmniejszenie ilości istoty szarej w hipokampie – części mózgu w największym stopniu odpowiedzialnej za pamięć – oraz degenerację istoty białej.

Jednak nowe badanie pokazało, że podejście to omawiało problem od drugiej strony…

W rzeczywistości z chwilą, gdy rozpocznie się degeneracja istoty białej, pociąga ona za sobą degenerację istoty szarej mózgu.

Naukowcy byli w stanie to zaobserwować, wykorzystując techniki obrazowania najnowszej generacji w połączeniu z metodą o nazwie analiza mediacji.

Ujmując problem w prostych słowach, każde wsparcie, jakie możesz zapewnić swojej istocie białej, pomoże Ci zapobiegać chorobie Alzheimera!

Jak zachować istotę białą w nienaruszonym stanie

Dla jasności, kiedy zaczynasz tracić istotę białą mózgu, Twój mózg się KURCZY. Zaczyna więdnąć.

Jest to normalny element procesu starzenia. W rzeczywistości po ukończeniu 60 lat tracisz około 1% mózgu rocznie.

Ale tak naprawdę nie ma powodu, dla którego Twój mózg MUSI się kurczyć…

Jednym ze kluczowych aspektów jest zapewnienie wysycenia mózgu krwią.

Do Twojego mózgu dociera 15 do 20% całej ilości krwi w Twoim organizmie.

Wiesz dobrze, jakie to uczucie, kiedy masz słabe krążenie. Odczuwasz to w palcach stóp i rąk. Częściowo jest to powodowane przez priorytetowe traktowanie konieczności zapewnienia dużej ilości krwi w mózgu, kosztem pozostałych części ciała.

Jednak jest to również WSKAŹNIK, że do Twojego mózgu nie dociera wystarczająca ilość krwi… co naraża Cię na poważne RYZYKO choroby Alzheimera.

Oto trzy sposoby pozwalające chronić i optymalizować dopływ krwi do  mózgu:

  • Kurkumina: Kurkumina, główny związek bioaktywny znajdujący się w przyprawie o nazwie kurkuma, chroni Twój mózg na kilka sposobów – w tym zwiększa dopływ krwi do mózgu. Zwiększa również poziom dopaminy i serotoniny, odgrywając rolę naturalnego antydepresantu. A nawet działa jako silny przeciwutleniacz i substancja chroniąca mózg.
  • Miłorząb: To zioło poprawia przepływ krwi w drobnych naczyniach krwionośnych (zwany mikrokrążeniem). Wykazano, że dzięki temu poprawia pamięć i funkcje poznawcze oraz zmniejsza stres i stany lękowe.
  • Ćwiczenie: Wykazano, że ćwiczenie pięć razy w tygodniu przez 30 minut zapewnia dopływ krwi do mózgu. Wszystko, co musisz robić, to uruchomić pracę serca i płuc. Może to zarówno być zwykły spacer z psem… uprawa ogrodu… taniec… lub też możesz popływać lub pojeździć na rowerze, aby unikać obciążenia stawów.