Wzmocnij swój organizm, oczyszczając go z toksycznych METALI CIĘŻKICH

Problemy z trawieniem, zaburzenia regulacji poziomu cukru we krwi, bóle stawów, ograniczona zdolność do prawidłowego przyswajania i wykorzystania tłuszczów, zmęczenie, depresja, bezpłodność, nieprawidłowe cykle miesiączkowe u kobiet oraz wiele innych dolegliwości mogą być…

…objawami długotrwałej kumulacji toksycznych METALI CIĘŻKICH w organizmie!

Na przykład ołów powoduje uszkodzenia mózgu i systemu nerwowego. Przyczynia się też do pogorszenia stanu kości oraz rozwoju osteoporozy i osteopenii.

Natomiast kadm zalega w nerkach i wywołuje neuropatię obwodową. Aluminium zaś wpływa między innymi na rozwój choroby Alzheimera, a nikiel jest rakotwórczy.

Poznaj prostą metodę, potwierdzoną przez naukowców, jak oczyścić organizm z metali ciężkich

W zasadzie rozwiązanie przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. I okazuje się tak proste i skuteczne, że zapiera dech w piersiach.

Nie bez powodu zielarze mówią, że większość roślin to apteka Pana Boga i że tam należy szukać wszystkich remediów na problemy zdrowotne człowieka. Tak było i tym razem, a o wszystkim, jak to często bywa, zadecydował przypadek.

Podczas produkcji soków z aronii, które polscy producenci eksportują na cały świat, powstał problem, co zrobić z wytłokami aroniowymi czyli skórką aroniową i odrobiną miąższu, która na niej została.

Ktoś kiedyś wpadł na pomysł, żeby oddać je do laboratorium i wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania, ponieważ okazało się, że:

  • są one doskonałym źródłem błonnika,
  • zawierają więcej antocyjanów, a więc bardzo ważnych składników prozdrowotnych, niż sok z aronii,
  • mają wysoki potencjał antyoksydacyjny (im wyższy potencjał antyoksydacyjny, tym lepsza skuteczność neutralizowania szkodliwego działania wolnych rodników).

Kiedy w licznych badaniach zostało potwierdzone, że wytłoki aroniowe zawierają dużą ilość błonnika pokarmowego, naukowcy postanowili drążyć temat dalej, ponieważ…

Jedną z najważniejszych zalet błonnika jest zdolność wiązania metali ciężkich!

Ale uwaga – błonnik błonnikowi nierówny, ponieważ to, czy dany błonnik będzie wiązał metale ciężkie czy nie, zależy od budowy błonnika, a ściślej mówiąc – od tego, jakie zawiera frakcje i w jakich proporcjach.

Błonniki różnią się między sobą, jeśli chodzi o korzystny wpływ na zdrowie człowieka. A ze względu na budowę, błonnik aroniowy wykazuje takie działanie.

Błonnik z wytłoków aroniowych, jak (co warto podkreślić) udowodnili polscy naukowcy w kilku pracach badawczych ma zdolność do wiązania metali ciężkich: kadmu i ołowiu.

Błonnik aroniowy wiąże nawet do 77,87% ołowiu1

Jeśli chodzi o ołów, to proces sorpcji, czyli wiązania kationów metali ciężkich, może wynosić nawet do 77,87%.

Jak wysoki jest to stopień – zależy to od warunków prowadzenia procesu. W przypadku kadmu, jest to sorpcja przez błonnik z wytłoków aroniowych na zdecydowanie niższym poziomie i nie przekracza 8%, ale jednak występuje.

Porównując błonniki pozyskane z innych owoców, badacze ustalili, że błonnik aroniowy jest zdecydowanie lepszym sorbentem wiązania metali ciężkich niż błonnik jabłkowy, błonnik gruszkowy i błonnik z róży.

Ale to nie wszystko.

Błonnik ze skórek owoców aronii ma jeszcze inną, bardzo pożądaną właściwość.

Jak błonnik z aronii wpływa na magnez i wapń?

Błonnik aroniowy ma zdolność desorpcji czyli uwalniania zawartych w nim kationów magnezu i wapnia.

W przypadku magnezu dochodzi do uwalniania cząstek magnezu aż w 95%2. Przy czym proces ten zachodzi niezależnie od pH i temperatury.

A w przypadku wapnia między 6 a 27% w zależności od pH środowiska – im bardziej kwaśne, tym większa.

Mówiąc wprost – spożywanie błonnika z aronii poprawia poziom magnezu i wapnia.

Aroniowy błonnik to najprostsze i udowodnione rozwiązanie

Trudno o bardziej naturalne i prostsze w codziennym stosowaniu. Oprócz możliwości wiązania szkodliwych cząsteczek metali ciężkich i korzystnego wpływu na poziom magnezu i wapnia, błonnik aroniowy posiada właściwości charakterystyczne dla wszystkich innych błonników, czyli:

  • zapobiega zaparciom i ułatwia wypróżnianie,
  • skraca czas pasażu jelitowego – czyli to co, szkodliwe krócej pozostaje w organizmie,
  • zmniejsza wchłanianie cholesterolu,
  • oczyszcza cały przewód pokarmowy,
  • spowalnia wchłanianie węglowodanów.

Dlatego koniecznie włącz go do swojej diety. Warto korzystać ze wszystkich dobrodziejstw aronii.


Tutaj zamówisz Aroniovit Forte z 20% rabatem – to błonnik z wytłoków z polskiej aronii w czystej postaci, bez żadnych dodatków. Dla Twojej wygody i ze względu na cierpki smak przygotowany został w roślinnych kapsułkach celulozowych.

Nie musisz być na żadnej specjalnej diecie oczyszczającej, aby skutecznie oczyścić organizm z metali ciężkich. Błonnik aroniowy jest zdecydowanie prostszym rozwiązaniem – zamówisz go tutaj teraz z korzystną zniżką.


Źródła:

1. Nawirska A., Kinetyka wiązania jonów metali ciężkich przez wytłoki z aronii, gruszek, jabłek i róży. Zeszyty Naukowe AR we Wrocławiu, Technol. Żyw. 2001, XIV, 407, 44–54.
2. Borycka B., Wiązanie kadmu i ołowiu przez naturalne polisacharydowe włókna z niektórych odpadów owocowych i warzywnych, “Żywność. Nauka. Technologia. Jakość”, 2010, 2 (69), 104–110.