Chcesz schudnąć? Nie zapomnij o tym…

Jedzenie w pośpiechu, przy ekranie telewizora czy przy smartfonie sprzyja przybieraniu na wadze. Badania wykazały, że spożywanie pokarmów nieśpiesznie i w skupieniu na samej czynności jedzenia sprzyja dbającym o linię.

Jedzenie w wolnym tempie wpływa bowiem na hormony głodu i sytości. Twój mózg, aby odebrać sygnał sytości, potrzebuje około 20 minut od momentu rozpoczęcia posiłku.

Tempo spożywania posiłków

Wystarczy więc wolniej przeżuwać, aby w łatwy i bezbolesny sposób zmniejszyć ilość jedzenia, którą będziesz potrzebować spożyć w czasie posiłku. Pozwoli Ci to poprawić trawienie zmniejszyć stres, który Ci towarzyszy na co dzień, i zgubić co nie co kilogramów.

Technika też jest ważna

Poza tempem jedzenia ważna jest również jego technika – zaleca się jedzenie małymi kęsami i robienie przerwy w czasie posiłku co pewien czas, aby zorientować się, czy osiągnąłeś już poczucie nasycenia. Staraj się zachować przy tym spokój, aby nie ulec chwilowym zachciankom apetytu.

Ponadto każdy kęs powinieneś przeżuć 10, 20, 30 razy. Wyobraź sobie, że jest on jak delektowanie się winem. Zamiast pokarmów typu musu wybieraj raczej pokarmy, które wymagają porządnego przeżuwania, w postaci stałej.

Spokojnie, oddychaj

Jeśli jednak zdarzy Ci się, że zaczniesz jeść szybko, łapczywie i w sposób niekontrolowany, w uspokojeniu i uregulowaniu Twojego rytmu jedzenia pomoże Ci wzięcie kilku głębokich oddechów.

Więcej niż akademicki kwadrans

Postaraj się rozplanować spożywanie Twojego posiłku na czas około 20 minut. Warto więc zawczasu sobie przygotować zegarek albo minutnik.

Popraw perystaltykę jelit

Pomoże Ci w tym dostarczanie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości błonnika. Doskonałe efekty przynosi tu błonnik w postaci zmikronizowanej, np. błonnik aroniowy w kapsułkach lub błonnik kakaowy w postaci sypkiej.

Bądź cierpliwy

Zmiany wieloletnich nawyków nie przychodzą łatwo. Po około dwóch miesiącach powinieneś zacząć odczuwać, jak nowe nawyki stają się Twoim przyzwyczajeniem i rutyną.


Pyszny błonnik kakaowy Cacaovit (doskonały dodatek do codziennych posiłków) znajdziesz tutaj.

A jeśli wolisz błonnik w kapsułkach –  błonnik z aronii, który ma wiele dodatkowych korzyści zdrowotnych: Aroniovit.

Oba błonniki są teraz dostępne w promocji, z 20% rabatem.