Jak chwast ogrodowy może poprawić przepływ moczu i zmniejszyć rozmiar prostaty?

Pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica) jest od dawna stosowana w celu zwiększania przepływu moczu i łagodzenia objawów łagodnego rozrostu prostaty.

Pokrzywa pomaga obniżyć poziom DHT (silnego hormonu, który stymuluje rozrost gruczołu krokowego). Poza tym zapobiega wiązaniu się tego hormonu z receptorami komórek prostaty1.

Ujawniono, że co najmniej cztery badania kliniczne prowadzone metodą podwójnie ślepej próby potwierdziły skuteczność pokrzywy w leczeniu objawów łagodnego rozrostu prostaty2.

W jednym randomizowanym badaniu prowadzonym metodą podwójnie ślepej próby i z zamianą grup leczenia, w którym uczestniczyło 620 mężczyzn, aż 81% uczestników stosujących preparat z korzenia pokrzywy zgłosiło po sześciu miesiącach leczenia znaczne złagodzenie objawów łagodnego rozrostu prostaty w porównaniu z zaledwie 16% w grupie otrzymującej placebo.

Co więcej, u mężczyzn przyjmujących korzeń pokrzywy poprawił się przepływ moczu, lepiej opróżniał się pęcherz moczowy i zmniejszył się rozmiar prostaty, podczas gdy u uczestników przyjmujących placebo nie stwierdzono żadnej zmiany lub zmiany były niewielkie3.

Problemy z prostatą dotykają mężczyzn już około 50. roku życia

Nikt nie ma wątpliwości, że przerośnięta prostata musi być leczona, ale operacja, którą bardzo często proponują lekarze, to naprawdę ostateczność, a nie jedyne rozwiązanie.

Medycyna konwencjonalna zaleca leki hormonalne, ale wywołują one dużo skutków ubocznych.

Dlatego, biorąc leki syntetyczne zmniejszające przerost prostaty, możesz doświadczyć:

  • obniżenia libido,
  • dysfunkcji erekcyjnych,
  • spadku ciśnienia krwi,
  • bólów i zawrotów głowy.

Ponadto badania wskazują, że mężczyźni zażywający pochodną finasterydu, jaką jest dutasteryd, po około dobie przyjmowania leku mają o 23% plemników mniej. Wyobrażasz to sobie? Jeśli jest taki spadek produkcji plemników zaledwie po 24 h, to ile ich zostanie po pełnej 6-miesięcznej kuracji?

Nie znam żadnego mężczyzny, który, mając taką wiedzę, skazywałby się dobrowolnie na tego typu doświadczenia.

Jedno jest pewne – samo nie przejdzie

To, że mężczyźni po 50. roku życia mają problemy z prostatą, jest nieuniknione. Przerost prostaty jest charakterystyczny w pewnym wieku i dużo się mówi na ten temat. Mężczyźni wiedzą, co im grozi. Niektórzy nawet obserwują pierwsze, niepokojące objawy i… nic z tym nie robią. Po prostu nic.

A co Ty możesz zrobić, aby:

  • nareszcie przespać całą noc bez budzenia się do łazienki,
  • oddawać mocz do końca, silnym i mocnym strumieniem, jak kiedyś,
  • by Twoje życie przestało kręcić się wokół toalety!

Z pomocą przyjdzie Ci pewna roślina…

Rozwiązanie, które proponuje tradycyjna medycyna naturalna, ma swoje korzenie około 1800 r. Wtedy to owoce palmy sabałowej zaczęto wykorzystywać w profilaktyce i leczeniu chorób gruczołu krokowego.

Ze względu na to, że jej działanie było bardzo skuteczne, owoce palmy sabałowej znalazły się w oficjalnym spisie substancji leczniczych. Monografia palmy sabałowej znalazła się w Amerykańskiej Farmakopei w latach 1906–1917!

Do dziś na całym świecie opublikowane są dziesiątki tysięcy badań nad działaniem owoców palmy sabałowej. Ponieważ wyniki są bardzo optymistyczne, palma sabałowa cieszy się olbrzymią popularnością. Jest jednocześnie najczęściej rekomendowanym środkiem w leczeniu łagodnego przerostu prostaty!

Więc jeśli do tej pory w milczeniu znosiłeś wszystkie wspomniane dziś uciążliwości, nareszcie możesz zacząć żyć jak kiedyś! A nawet więcej – możesz zacząć zupełnie nowe życie!

A co warto podkreślić:

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej
nie powoduje działań niepożądanych

Kiedy znikną Twoje problemy z prostatą, wzrośnie Twoje poczucie męskości. Zdrowa prostata to udany seks, więc nawet, jeśli minęło już sporo czasu, odkąd Ty i Twoja żona spędzaliście upojne chwile, to możesz do tego wrócić.


Ekstrakt z palmy sabałowej

w czystej postaci bez żadnych dodatków.
Teraz w ofercie powitalnej. Kliknij i wykorzystaj teraz 20% rabat


Źródła:

1. Phytomedicine 2007; 14(7-8): 568-579.

2. Altern Med Rev 2007; 12(3): 280-284.

3. J Herb Pharmacother 2005; 5(4): 1-11.