Poznaj niesamowite działanie kwercetyny!

Istnieje wiele naturalnych środków dostępnych w leczeniu łagodnego rozrostu prostaty. Wszystkie naturalne metody leczenia, które zdecydujesz się zastosować, skonsultuj najpierw ze swoim lekarzem.

Jednym z takich środków jest kwerecytyna. To jeden z flawonoidów najliczniej występujących w świecie roślin. Należy do klasy flawonoli.

Jako wszechobecny związek roślinny występuje powszechnie w produktach spożywczych pochodzenia roślinnego, takich jak herbata, soki owocowe, wino, miód. Kwercetyna występuje w owocach (jabłka, borówka czernica, czarna porzeczka, pomarańcze i innych), w warzywach (cebula, brokuły, szpinak, kapusta i inne), w roślinach zielnych (skrzyp, ruta, dziurawiec, rumianek i innych) oraz kwiatach (głóg, kasztanowiec, czarny bez i innych).

Wykazuje bardzo silne działanie antyoksydacyjne. Ponadto, w wysokich dawkach, działając jako prooksydant, wywołuje apoptozę komórek nowotworowych. Ma udowodnione właściwości hamujące podział komórek (antyproliferacyjne), wykorzystuje się ją jako substancję wspomagającą w chemioterapii. Zwłaszcza że dzięki właściwościom antyoksydacyjnym kwercetyna wykazuje także działanie ochronne w stosunku do komórek niezmienionych nowotworowo.

Kilka niedawnych badań wykazało, że kwercetyna połączona z ekstraktem z zielonej herbaty może być nawet bardziej skuteczna niż podawana samodzielnie. Inne badania wykazują efekt synergistycznego działania kwercytyny w połączeniu z sojowym flawonem genisteiną.

Obróbka termiczna w niewielkim stopniu (~20%) obniża stężenie flawonoidów w pożywieniu. Niższą zawartość kwercetyny obserwowano w sokach niż w surowych owocach i warzywach, co jest związane z procesem klarowania.

Najwyższą zawartość glikozydów kwercytyny odnotowano w herbatach z liści Camellia spp. niefermentowanych (zielona herbata) lub fermentowanych częściowo (Ulung, Oolong), a najniższą – z liści fermentowanych (herbaty czarne). Wartości te wynosiły dla herbaty zielonej 489 mg/l, a czarnej – 330 mg/l w naparze przygotowanym z 3 g liści w 300 ml wody.

Dzienne spożycie flawonoidów powinno wynosić około 2 g.


Jeżeli masz problem ze zbyt częstym oddawaniem moczu i ciężko Ci o tym komukolwiek powiedzieć…

Alopecit to 100% ekstrakt z owoców palmy sabałowej, który warto wypróbować. Zamów TERAZ tutaj