Ten sposób leczenia zapalenia stawów może skutecznie zdewastować kości!

Większość z nas nie poświęca swoim stawom biodrowym zbyt wiele uwagi…

Ale jeżeli cierpisz na chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego, to:

  • ból,
  • swędzenie,
  • strzelanie,
  • ponadto przeskakiwanie oraz
  • wszelkiego rodzaju inne dźwięki dochodzące z okolicy Twoich bioder

mogą nie dawać zapomnieć o tej części ciała.

Jeżeli chciałbyś znowu poczuć się sprawny i w pełni sił, medycyna głównego nurtu pokaże Ci jakiś superszybki i magiczny sposób na natychmiastową poprawę.

Zapewne będą to sterydy w zastrzykach albo inne środki przeciwbólowe…

To prawda. Przez krótki okres poczujesz się lepiej. Ale, proszę, pomyśl dwa razy, zanim pozwolisz wbić sobie igłę w biodro.

W jednym z badań stwierdzono bowiem, że:

Takie zastrzyki mogą prowadzić do obumierania tkanki kostnej znajdującej się blisko miejsca zastrzyku

A to może skutkować bólem i ograniczeniem ruchowym przez resztę życia.

Badanie zaprezentowane na sympozjum Radiological Society of North America (Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej) dotyczyło 120 osób z zapaleniem stawu biodrowego, które były leczone sterydami w zastrzykach. Zrobiono im zdjęcia rentgenowskie bioder podczas zastrzyku, w czasie, gdy był wykonywany, oraz po upływie od 3 do 9 miesięcy.

Później radiolodzy analizowali zdjęcia rentgenowskie oraz porównywali je do zdjęć grupy kontrolnej. Grupę tę stanowili pacjenci ze zwyrodnieniem stawu biodrowego, którzy nie otrzymywali zastrzyków, oraz pacjenci ze zwyrodnieniem stawu biodrowego, którzy wspomniane zastrzyki otrzymywali w bark.

Tylko 9% z grupy kontrolnej „bezzastrzykowej” oraz 5% osób z grupy kontrolnej, która otrzymała zastrzyk w bark, doświadczyło jakiegokolwiek obumierania tkanki kostnej. U 24% badanych z grupy, która otrzymała zastrzyk w biodro, stwierdzono, że tkanka kostna obumiera w górnej części kości udowej.

Oczywiście z anatomii wiemy, że kość udowa jest połączona z biodrami. A te nowe wnioski z badań pokazują, jak bardzo to połączenie jest istotne.

Aż 17% z tych osób, które otrzymały zastrzyki w biodra, doznało uszkodzenia kości udowej. W grupie „bezzastrzykowej” było to tylko 4% i jedynie 2% u osób, które otrzymały zastrzyki w bark. (Tutaj badanie nie wykazało, że zastrzyki bezpośrednio spowodowały zanik kości).

Być może osoby, które odczuwały ból bioder wystarczająco silny, aby przyjąć zastrzyki, mogły mieć większe tendencje do wystąpienia zmian
w tkance kostnej.

Ale o ile martwica kości, nazywana również osteonekrozą, to dosyć rzadki efekt uboczny terapii sterydowej, bardzo możliwe jest, że to właśnie zastrzyki w biodra mogą okazać się gwoździem do trumny dla Twoich bioder.

Naturalne sposoby na ból bioder

Krótko mówiąc, jeżeli uważasz, że choroba zwyrodnieniowa bioder jest bolesna, to na pewno nie chcesz się doświadczyć na własnej skórze, jaki ból może towarzyszyć obumieraniu kości. Co więcej, kiedy proces obumierania kości się rozpocznie, nikt i nic nie będzie w stanie go zatrzymać. To proces nieodwracalny.

Zanim zdecydujesz się na zastrzyk ze sterydami, wypróbuj naturalne metody na obniżenie bólu przy chorobie zwyrodnieniowej

Suplement będący kombinacją glukozaminy i chondroityny jest środkiem o udowodnionej skuteczności. Pomaga on obniżyć ból bez skutków ubocznych. A jeżeli nadal będziesz odczuwać ból, bardzo pomocny w jego uśmierzeniu może być medyczna akupunktura.


Alopecit

To kapsułki zawierające ekstrakt z owoców palmy sabałowej (Serenoa repens). Wspiera ona funkcje reprodukcyjne, a ponadto zdrowie układu moczowego w przypadku łagodnego przerostu prostaty. Owoce palmy sabałowej tradycyjnie stosowane są w przypadku łagodnych dysfunkcji układu moczowego mężczyzn.

Opakowanie 90 kapsułek wystarcza aż na 3 miesiące stosowania.

Alopecit z 20% rabatem można zamówić tutaj: https://alopecit.kiz.com.pl/20191001-123


Źródła:

Hip Steroid Injections Associated with Risky Bone Changes sciencedaily.com