Zapewnij Twojemu sercu zdrową przyszłość poprzez cudowne liście herbaty

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych czy w Europie są choroby serca.

Bardzo frustruje mnie to, że wielu tym chorobom przecież można zapobiec!

Spójrz na to w ten sposób: Twój organizm jest jak samochód. Jak wielką różnicę w jego użytkowaniu robi to, że czasami okresowo po prostu o niego zadbasz.

W zapobieganiu chorobom, jeśli nie wszystko, to prawie wszystko sprowadza się do właściwej diety i aktywności fizycznej.

A nic nie szkodzi mieć w zanadrzu jeszcze więcej sposobów.

Liście herbaty skuteczne w profilaktyce chorób układu krążenia

Otóż według jednego z badań, potężna broń przeciwko chorobom serca może kryć się w Twojej szafce kuchennej.

Naukowcy zmierzyli skuteczność czarnej i zielonej herbaty w utrzymywaniu sprawności układu krwionośnego u 6500 osób uczestniczących w USA w Multi-Ethnic Study of Atherosclerosis (MESA), czyli badaniu poświęconym miażdżycy.

Ludzie, którzy pili co najmniej filiżankę herbaty dziennie, mieli o 36% i więcej obniżone ryzyko zwapnień w naczyniach krwionośnych w porównaniu do osób, które herbaty nie piły.

U osób, które piły filiżankę herbaty dziennie, zaobserwowano wolniejsze postępowanie odkładania się wapnia w naczyniach krwionośnych. Utrzymywanie drożnych naczyń krwionośnych jest bardzo dobrym sposobem zapobiegania zawałom i wylewom. Ponadto zanotowano u nich o 29% obniżone ryzyko jakichkolwiek problemów sercowo-naczyniowych.

Nie musisz mieć zdiagnozowanej miażdżycy, aby doświadczyć korzyści związanych ze spożywaniem herbaty. Jeżeli Twoje naczynia krwionośne jeszcze są wolne od blaszki miażdżycowej, to picie herbaty może sprawić, że dalej takie będą. Serce może dalej otrzymywać bogatą w tlen krew, której tak bardzo potrzebuje.

Czarna i zielona herbata mają bardzo dużo korzyści zdrowotnych i są poza tym dosyć smaczne. Związek chemiczny, który często występuje w zielonej herbacie, nazywany EGCG, może przyspieszyć metabolizm. Antyoksydanty w czarnej herbacie pomagają zapobiegać złamaniu kości.

Liście harbaty- zawartość kofeiny

Prawdą jest, że duża ilość kofeiny może być dla Ciebie niewskazana. Zwłaszcza jeżeli już doświadczyłeś nieregularnego bicia serca albo zmagasz się z niepokojem. Picie kilku filiżanek herbaty dziennie ogólnie jest bezpieczne, jeśli Twój lekarz potwierdzi, że nie ma przeciwwskazań.

Zielona herbata dostarcza około jednej trzeciej kofeiny w porównaniu do kawy. Możesz więc pić jej tyle samo albo nawet trochę więcej bez ryzyka wystąpienia drżenia rąk i uczucia niepokoju.

Umiarkowane ilości kofeiny mogą nawet nieść ze sobą określone korzyści. Jako że kofeina jest neurostymulantem. Napoje ją zawierające wykazały, że obniża ona ryzyko wystąpienia demencji.

Osobiście wolę spożywać herbatę z zaparzanych liści (kupuję ją w sklepie ze zdrową żywnością).

Firmy produkujące herbatę na skalę przemysłową umieszczają ją w zawierających toksyny saszetkach. Ponadto herbata może zawierać fluor albo być obciążona pestycydami.

Wybieraj marki organiczne i zaopatrz się w sitko do herbaty, aby uniknąć używania torebek nylonowych, tasiemek czy etykietek we wrzątku!


Źródła
Moderate Tea Drinking May Slow CAC Progression, Cut CV Event Risk: MESA(Umiarkowane spożycie herbaty może spowolnić postępowanie osadzania się wapnia w naczyniach krwionośnych, oraz zażegnać wystąpienie problemów z układem krwionośnym: MESA) (www.medscape.com)

Associations of Coffee, Tea, and Caffeine Intake with Coronary Artery Calcification and Cardiovascular Events (Związki kawy herbaty i spożycia kofeiny ze zwapnieniem naczyń wieńcowych oraz ryzykiem wystąpienia chorób układu krwionośnego) (www.amjmed.com)