Żeń-szeń zwalcza objawy choroby Alzheimera

Obserwowanie postępów choroby u ukochanej osoby lub członka rodziny cierpiącego na chorobę Alzheimera może być bardzo trudnym przeżyciem.

Z czasem prowadzenie rozmowy oraz reagowanie na otaczający świat… staje się dla niego niemożliwe.

A sprawę pogarsza jeszcze fakt, że do dziś nie ma lekarstwa na tę chorobę. Choroba Alzheimera to szósta z najważniejszych przyczyn zgonów w USA.

Ale niedawne badanie pokazuje, że korzeń rośliny żeń- szeń, którą Chińczycy znają od wieków, może odwracać pogorszenie czynności poznawczych.

Żeń- szeń i jego dobroczynny wpływ

Co więcej, możesz to osiągnąć, pijąc przepyszną chińską herbatę!

Korzyści, jakie przynosi żeń- szeń po raz pierwszy udokumentowano w czasach dynastii Liang w Chinach, w okresie od 220 do 589 r. n.e.

W wielu badaniach naukowych udowodniono, że niektóre związki występujące w tej roślinie mają korzystny wpływ na zdrowie. To między innymi ginsenozydy, peptydy żeńszeniowe i polisacharydy żeńszeniowe. Dlatego terapia żeń-szeniem stała się jedną z najpowszechniej stosowanych terapii ziołowych na świecie.

W nowym badaniu opublikowanym w grudniowym wydaniu magazynu Phytotherapy Research chińscy badacze wyizolowali z żeń-szenia specjalne białko, które podawali szczurom, u których wywołano stan umysłowy przypominający chorobę Alzheimera.

Normalne jest, że w miarę wzrostu i długości naszego życia nasze komórki umierają. Jest to po prostu część cyklu życiowego. Ale w przypadku choroby Alzheimera neurony w mózgu umierają przedwcześnie – kiedy nadal ich potrzebujesz!

W omawianym badaniu szczury otrzymujące białko z żeń-szenia zachowały więcej neuronów przez dłuższy czas. Poprawiły się również ich ogólne funkcje poznawcze.

Potwierdza to obserwacje z badania opublikowanego rok wcześniej. Badało ono inny wyciąg z żeń-szenia o nazwie Rg3GE u myszy z pogorszeniem pamięci.

Myszy otrzymujące Rg3GE przez dwa tygodnie sprawnie przebiegały przez labirynt wodny. Natomiast myszy z grupy otrzymującej placebo miały problemy z pamięcią przestrzenną.

Żeń-szeń – jaki stosować

Jestem pewien, że wiele z mocy żeń-szenia pozostało jeszcze do odkrycia. To, co wiemy na temat choroby Alzheimera, stale się zmienia, a nasza wiedza się poszerza. Na pewno będę Cię o tym wszystkim na bieżąco informować.

W sprzedaży znajdziesz wiele odmian żeń-szenia w formie herbatek, suplementów lub sproszkowanego korzenia. Pamiętaj, by był to “prawdziwy” żeń-szeń (Panax ginseng).  Nazywany jest on również “żeń-szeniem azjatyckim” lub “czerwonym żeń-szeniem koreańskim”. Nie należy mylić go z żeń-szeniem syberyjskim (Eleutherococcus senticosus), który jest całkowicie inną rośliną.

UWAGA! PROMOCJA TYLKO DLA CZYTELNIKÓW

Pod tym linkiem możesz kupić żeń-szeń prawdziwy Panax ginseng z 20% rabatem dla naszych Czytelników.