Gojący skórę aloes może obniżyć o połowę poziom cukru we krwi

Czasem najlepszy naturalny lek na Twoje dolegliwości może być bliżej, niż się spodziewasz. Tak właśnie wygląda sytuacja z tym cudownym naturalnym środkiem, którego go mieć w swojej apteczce lub na parapecie!

Mówię o aloesie, roślinie, która często jest stosowana na podrażnienia skórne, której historia sięga 6000 lat wstecz do początków starożytnego Egiptu. Nazywano ją wtedy „rośliną nieśmiertelności” i umieszczano obok ciał zmarłych faraonów jako podarunek.

Kleopatra stosowała go, aby zapobiegać oznakom starzenia!

Aloes to naturalny środek bakteriobójczy, zabija bakterie, wirusy i pleśnie. Najnowsze badania pokazują, że może również pomóc w walce z cukrzycą.

Badanie opublikowane w Journal of Alternative and Complementary Medicine wykazało, że osoby chorujące na cukrzycę i ze stanem przedcukrzycowym, które przyjmowały suplementy z Aloe vera, były w stanie obniżyć poziom cukru we krwi określany dwiema miarami, na czczo (FBG) i A1c.

A diabetycy najbardziej potrzebujący pomocy – z najwyższym FBG na początku badania – również odnieśli ogromne korzyści ze stosowania suplementów aloesu. Ich FBG spadł o ponad połowę.

FBG to najdokładniejsza miara poziomu cukru we krwi w danym momencie. A1c to średni pomiar poziomu cukru we krwi w czasie. Najpoważniejsze są te przypadki cukrzycy, kiedy zmierzony poziom glukozy we krwi jest wysoki nawet bez skoków, które mogą wystąpić po zjedzeniu posiłku.

Ale poprawę po leczeniu Aloe vera obserwowano nie tylko w przypadku poważnych stanów cukrzycowych. U chorych przyjmujących kapsułki z aloesem w okresie badania FBG obniżył się średnio o zadziwiające 46,6 mg/dl. A w przypadku niektórych osób ze stanami przedcukrzycowymi wystarczyło to, aby zapobiec wystąpieniu pełnoobjawowej cukrzycy.

Wyobraź sobie – ten cudowny lek po prostu stał sobie tutaj cały czas na widoku!

Wiemy od jakiegoś czasu, jak użyteczny może być aloes w środkach higieny osobistej oraz w domu. Mamy, babcie i żony na całym świecie używają tej cudownej rośliny do łagodzenia skutków poparzeń słonecznych i łuszczycy, a nawet na łupież i kurzajki. Może on również załagodzić uczucie pieczenia po ukąszeniach owadów oraz pomaga zmniejszyć czarne i fioletowe ślady zostawiane przez siniaki.

Możesz kupić aloes w formie koncentratu z liści aloesu.

Sok i żele z aloesu mogą również działać kojąco na stany zapalne układu pokarmowego. Pod warunkiem że nie wypijesz ich za dużo.

Wiemy ponadto, że Aloe vera wzmacnia odporność, ale podejrzewam, że to tylko mały fragment dobroczynnego wpływu aloesu na nasze zdrowie. Trwają badania, które sprawdzają obecnie jego zdolność do walki z rakiem.

Ale jeżeli chodzi o leczenie i profilaktykę cukrzycy, roślina ta niewiele pomoże, jeżeli nie połączysz jej z:

  • dietą o niskiej zawartości cukru lub bezcukrową,
  • umiarkowanym wysiłkiem fizycznym i
  • stałą odpowiednią ilością dobrego jakościowo snu.