Zaskakujący sposób na stłuszczenie wątroby

Być może przyzwyczaiłeś się już do uwag lekarzy specjalistów, że przy Twoich dolegliwościach dobrze by było zrzucić wagę.

A może nawet usłyszałeś od lekarza, że cierpisz na stłuszczenie wątroby.

Wiele osób niesłusznie sądzi, że stłuszczenie wątroby to wyłącznie choroba alkoholików. Tymczasem istnieje rodzaj stłuszczenia wątroby, który może Cię dotknąć nawet wtedy, gdy jesteś abstynentem.

Medycyna nie ma jeszcze wielu pewników na temat niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby. Wiemy, że do pewnego stopnia jest dziedziczna… oraz powiązana z otyłością i cukrzycą typu 2.

———————————————————————-

Ta niezwykła roślina pomaga utrzymać normalny poziom cukru w organizmie. Ułatwia kontrolę apetytu, a przez to spadek wagi, wpływa na metabolizm glukozy oraz lipidów. 

Tutaj zamówisz ekstrakt z gurmaru w bardzo korzystnej cenie.

———————————————————————-

Ale naukowcy odkryli niedawno, że możesz podjąć proste działania, które pozwolą uzyskać poprawę w przypadku stłuszczenia wątroby. A jeżeli dołączyłeś już do entuzjastów diety paleo, bardzo Ci się to spodoba.

Wszystko, co musisz robić, to jeść więcej białka!

Stłuszczeniową chorobę wątroby definiuje się jako przypadek, w którym tkanka tłuszczowa stanowi od 5 do 10% Twojej wątroby. Z czasem może to prowadzić do marskości, a nawet zgonu.

Spożycie białka a zawartość tłuszczu w wątrobie

W jednym z badań stwierdzono, że zwiększenie spożycia chudego białka może zmniejszyć zawartość tłuszczu w wątrobie.

Niemieccy badacze zmodyfikowali dietę 37 chorych na cukrzycę w wieku od 49 do 78 lat, zwiększając ich spożycie białka z 17% całkowitego spożywanego pokarmu do 40%.

Uczestników przydzielono losowo do grup spożywających albo białko zwierzęce – jak ryby, drób i nabiał – lub roślinne białko z grochu. Bez względu na rodzaj przyjmowanego białka, już po sześciu tygodniach stosowania diety o proporcjonalnie wyższej zawartości białka zawartość tłuszczu w wątrobie spadła u nich średnio o 48%!

A u niektórych uczestników zawartość tłuszczu w wątrobie zmniejszyła się o ponad połowę.

Oczywiście Twój organizm potrzebuje nieco tłuszczu dla właściwego wchłaniania niektórych składników odżywczych. Potrzebujesz go również w swoim mózgu, który zasadniczo jest zbudowany z tłuszczu. Dlatego też warto pamiętać o konieczności zapewnienia swojemu organizmowi wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3.

Ale jeżeli jest jakieś miejsce, w którym nie powinno być za dużo tłuszczu, to jest to otoczenie Twoich narządów, zwłaszcza Twojej wątroby. Stłuszczenie wątroby może prowadzić do poważniejszych chorób, na przykład marskości wątroby.

Może nawet zagrażać życiu.

Prekursor cukrzycy typu 2

Stłuszczenie wątroby niestety jest dobrze znanym prekursorem cukrzycy typu 2. Utrzymywanie zdrowej masy ciała poprzez dietę i ćwiczenia pomoże Ci w utrzymaniu Twojej wątroby w idealnym stanie (a nawet może pomóc w przypadku cukrzycy, jeżeli już na nią chorujesz).

Jednak jeżeli tylko zwiększysz ilość spożywanego białka, przybierzesz na wadze. Nie możesz zacząć jeść podwójnego cheeseburgera, a potem jeszcze przegryzać go kurczakiem na obiad.

Musisz jeść mniej czegoś innego – to znaczy węglowodanów. (Być może to również mogło mieć wpływ na stwierdzone w badaniu zmniejszenie zawartości tłuszczu w wątrobie).

Aby sobie ułatwić sprawę, przejdź na dietę paleo. Koncentruje się ona na zdrowych białkach i minimalizuje zawartość węglowodanów, w tym skrobi i cukru rafinowanego. Stanowi to faktycznie odpowiednią recepturę, jeżeli masz nadmiar tłuszczu w wątrobie (lub chcesz zapobiec otłuszczeniu swojej wątroby).

———————————————————————-

Błonnik kakaowy CACAOVIT
(bestseller wśród osób, które chcą zrzucić wagę)

Ten naturalny błonnik z nasion łuski kakaowca od lat cieszy się ogromną popularnością. Występuje on w formie zmikronizowanej (czyli potocznie mówiąc, “zmielonej na niezwykle drobny pył”). Dzięki temu bardzo trudno odróżnić go od kakao i można go tak samo spożywać (jako dodatek do napojów mlecznych, kawy, naleśników, ciast i innych deserów).

Pachnie pięknie, smakuje doskonale, a jego porcja ma zaledwie – uwaga – niecałe 5 kcal!). To pyszny SPOSÓB dla wszystkich, którzy powinni spożywać więcej błonnika lub dbają o linię.

Oto link do strony, na której można zamówić Cacaovit z 20% rabatem: 
https://cacaovit.kiz.com.pl/20200217-137