Kuchenny sposób na wzmocnienie mózgu i zapobieganie chorobie Alzheimera

Doskonała dieta to naprawdę najważniejszy aspekt zapobiegania większości problemom zdrowotnym, w tym pogorszeniu funkcji poznawczych.

Dlatego dziś chciałem Ci przybliżyć niezwykłą moc zwykłych roślin – tak korzystnych dla Twojego mózgu

Mam na myśli kurkuminę i ginkolidy występujące w miłorzębie.

Kurkumina a choroba Alzheimera

Chociaż nikt nie wie dokładnie, jak to działa, badania nad zdolnością kurkuminy do ochrony przed chorobą Alzheimera są bardzo interesujące.

W rejonach, w których stosuje się regularnie przyprawę kurkumę (zawierającą kurkuminę w wysokim stężeniu), zachorowalność na chorobę Alzheimera jest bardzo niska lub w ogóle nie występuje, w porównaniu z obszarami, gdzie ta przyprawa nie jest stosowana.

Być może najlepszym aspektem kurkuminy jest fakt, że nie musisz brać jeszcze jednej tabletki, aby uzyskać korzyści wzmacniające funkcje mózgu. Po prostu stosuj kurkumę w swojej kuchni, średnio od 1/4 do 1/2 łyżki stołowej dziennie. Jeśli nie znosisz smaku kurkumy, jest ona dostępna również w kapsułkach.

Miłorząb a choroba Alzheimera

Zastosowanie miłorzębu do ochrony mózgu znane jest od tysięcy lat i współcześnie potwierdzono, że ma on działanie neuroprotekcyjne. Wszyscy wiemy, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Ale nie ma powodu, abyśmy nie mogli żyć tak długo, jak na to pozwala nasz „program genetyczny” – z zachowaniem wszystkich naszych zdolności!


Badacze ostrzegają:

Opryszczka wargowa jest bardziej niebezpieczna niż się powszechnie sądzi! Wirus HSV-1, który wywołuje opryszczkę wargową, zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera.

Istnieje wiele opublikowanych wyników badań potwierdzających skuteczne działanie lizyny wobec wirusa HSV-1. Lizyna to aminokwas niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Nie jest ona syntetyzowana w organizmie człowieka, dlatego musi zostać do niego dostarczona z zewnątrz – wraz z pożywieniem lub suplementami. Skutki jej niedoboru dla naszego zdrowia mogą być niezwykle poważne.

Aby wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa L-lizyny – zamów Aminoliz. Nie zawiera on wypełniaczy ani substancji przeciwzbrylających. Jest odpowiedni dla wegetarian i wegan. W jednym opakowaniu znajduje się aż 60 kapsułek pochodzenia roślinnego. Możesz zamówić go tutaj ze specjalnym 20% rabatem