PRAWDZIWY wróg na Twoim talerzu (który Cię ZABIJA)

Jeszcze do niedawna zakładano, że każdy tłuszcz, który zjesz, zamienia się w tkankę tłuszczową. I nadal jeszcze duże grono jest o tym przekonane.

Ale Ty, zanim zrezygnujesz z kolejnego posiłku z dodatkiem tłuszczu, zwróć uwagę że tłuszcz tłuszczowi nierówny. Są tłuszcze wspierające zdrowie człowieka i takie, których lepiej unikać.

Ale to nie tłuszcz jest TWOIM NAJWIĘKSZYM wrogiem, tylko węglowodany.

Dlaczego węglowodany nie służą zdrowiu?

Chociażby z tego powodu, że utrudniają odchudzanie. Nawet jeśli jesz mało kalorii, ale dieta ma przewagę węglowodanów, waga nie spadnie. Albo schudniesz niewiele w najlepszym wypadku.

Niestety, to nie jedyne zagrożenie…

Węglowodany proste, które znajdują się w białym ryżu czy makaronie z białej mąki, a także w białym pieczywie, po spożyciu są niemal natychmiast przekształcane w cukier. Dlatego też często węglowodany zjada się, by szybko uzupełnić brakującą energię.

Przy czym ten szybki dopływ cukru prowadzi do… tak, zgadłeś… wysokiego poziomu cukru we krwi. W odpowiedzi na zwiększony poziom cukru we krwi, zwiększa się poziom insuliny.

Jest to normalny proces fizjologiczny, ale IM CZĘŚCIEJ Twój organizm wykorzystuje insulinę, tym gorzej dla Ciebie. W ten sposób zwiększa się ryzyko zachorowania na:

  • cukrzycę typu 2,
  • otyłość,
  • zespół wielotorbielowatych jajników.

A to dopiero początek długiej listy…

Węglowodany mogą wspomagać wzrost nowotworów… niszczą zdrowie Twoich jelit… powodują wahania nastroju…

Kiedy czytasz, jak niekorzystny wpływ mają węglowodany, ich wyeliminowanie wydaje się oczywistym wyborem.

Jednak nie jest to wcale takie proste…

Węglowodany uzależniają równie silnie, jak mocne narkotyki, takie jak kokaina czy heroina!

Wykorzystują ten sam mechanizm, który uaktywniają wymienione uzależniające narkotyki, czyli układ nagrody w Twoim mózgu.

Zatem jeżeli próbowałeś kiedykolwiek zrezygnować z węglowodanów i nic z tego nie wyszło, na pocieszenie dodam, że nie tylko Tobie.

Wszystko się zmieni, jeżeli będziesz przestrzegać tego prostego planu…

Dieta, która DZIAŁA

Zanim zagłębię się bardziej w ten temat, musisz wiedzieć, że istnieją również „dobre” węglowodany, zwłaszcza błonnik. Błonnik jest jednym z najbardziej wspierających Twoje zdrowie składników. Nie ma on takiego negatywnego wpływu na poziom cukru we krwi jak pozostałe węglowodany.

Jest wiele różnych diet o prozdrowotnym działaniu. Wielu zwolenników zyskuje dieta paleo. Gwarantuje ona zróżnicowane odżywianie i dość łatwo ją stosować. Najważniejsze, że wymaga ona całkowitego zrezygnowania z żywności przetworzonej, a wraz z nią, ze złych węglowodanów.

Oczywiście usunięcie żywności przetworzonej ze swoje diety jest dość łatwe. Wystarczy po prostu nie kupować jej w sklepie spożywczym. Ale to nie zaspokoi Twoich zachcianek i być może zaczniesz spożywać więcej wyrobów pełnoziarnistych.

Wyroby pełnoziarniste zasadniczo uważa się za dobre. Jednak, jeżeli jesteś stałym Czytelnikiem e-Porad Zdrowotnych, wiesz już, że wyroby pełnoziarniste mogą spowodować u Ciebie skok poziomu cukru we krwi, przybieranie na wadze, a nawet wywołać depresję.

Dlatego produkty pełnoziarniste zastąp błonnikiem.

Będziesz zdrowszy i mniej zjesz.


A teraz miła niespodzianka! Dla pierwszych 100 Czytelników e- Porad Zdrowotnych czeka 20% rabatu na pyszny kakaowy błonnik – Cacaovit. Twój rabat naliczy się automatycznie, jeśli złożysz zamówienie na tej stronie: https://cacaovit.kiz.com.pl/20200217-137.


Oprócz tego bezwzględnie powinieneś stosować te DWIE sztuczki:

1. Zjedz śniadanie o wysokiej zawartości białka i tłuszczu, na przykład omlet. Pomoże Ci to w uniknięciu cukrzycy i jest znacznie lepszą propozycją niż owsianka i owoce.

2. Uczucie tęsknoty za słodką pokusą złych węglowodanów jest czymś naturalnym. Dlatego też kluczowe znaczenie ma włączenie do diety zdrowych tłuszczów (na przykład oleju kokosowego, awokado, oliwy, masła migdałowego).


Ułatw sobie przejście na zdrową dietę – zwiększ ilość błonnika w menu. Pyszny błonnik znajdziesz tutaj.