Pożegnaj się z bólem głowy

7 sprawdzonych sposobów

Niemal każdy doświadczył bólu głowy, a niektórzy z nas cierpieli z jego powodu już bardzo wiele razy.

Pulsujący ból… nieostre widzenie… oraz nadwrażliwość na światło i dźwięk mogą sprawić, że zamkniesz się w ciemnym pokoju na wiele godzin.

Niestety Twój lekarz w takiej sytuacji zwykle NIE jest pomocny. Zasugeruje tylko, żebyś wziął ibuprofen i przeczekał ból.

Ale nie musisz polegać na lekach, aby uzyskać ulgę, na którą zasługujesz.

Dzisiaj podzielę się z Tobą 7 sprawdzonymi sposobami, które są bezpieczne… tanie… i skuteczne w odniesieniu do bólu głowy.

Koniec bólu głowy… bez leków?!

Podczas wciąż trwającej pandemii koronawirusa, możesz teraz częściej niż wcześniej cierpieć na bóle głowy.

Ale zanim sięgniesz do swojej apteczki po środek przeciwbólowy, pozwól, że podzielę się z Tobą 7 sprawdzonymi przeze mnie środkami, które pomagają pozbyć się bólu głowy w sposób NATURALNY.

Sposób 1: Magnez

Badania wykazały, że u osób, które często doświadczają bólu głowy, częściej występuje niedobór magnezu. 600 mg magnezu dziennie może pomóc zmniejszyć częstotliwość i nasilenie bólu.

Sposób 2: Unikaj pokarmów bogatych w histaminę

Histamina to substancja chemiczna naturalnie występująca w organizmie. Występuje również w żywności takiej jak ser, piwo, wino, wędzone ryby i wędliny. Badania wykazały, że może powodować migreny u osób na nią wrażliwych.

Sposób 3: Wypróbuj olejki eteryczne

Olejek miętowy i lawendowy są szczególnie pomocne w łagodzeniu bólu głowy. Wykazano, że olejek miętowy po nałożeniu na skronie zmniejsza objawy napięciowych bólów głowy. Natomiast olejek lawendowy jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu bólu głowy, gdy nakłada się go nad górną wargę i wdycha.

Sposób 4: Witaminy z grupy B

Kilka badań dowiodło, że suplementy zawierające witaminy z grupy B mogą pomóc zmniejszyć intensywność bólu głowy.

Sposób 5: Zastosuj dietę eliminacyjną

Dowiedziono, że nietolerancje pokarmowe nasilają bóle głowy u niektórych osób. Najczęstszymi „wyzwalaczami” bólu głowy są sery, alkohol, czekolada, owoce cytrusowe i kawa. Aby dowiedzieć się, czy dany pokarm jest przyczyną częstych bólów głowy, spróbuj usunąć go z diety i sprawdź, czy ból głowy minie.

Sposób 6: Wypróbuj akupunkturę

Akupunktura jest skutecznym sposobem na zmniejszenie częstotliwości bólu głowy – może zmniejszyć napady bólowe o niemal POŁOWĘ. Wykazano nawet, że jest TAK SKUTECZNA, jak leki przeciwmigrenowe.

Sposób 7: Popijaj herbatę imbirową

W badaniu z udziałem 100 osób cierpiących na przewlekłe migreny 250 mg proszku imbirowego okazało się równie SKUTECZNE, jak sumatryptan – lek przeciwmigrenowy. Co więcej imbir pomaga również osłabić nudności i przeciwdziała wymiotom – typowym objawom towarzyszącym silnemu bólowi głowy.