Pobudź swój metabolizm za pomocą tego starożytnego azjatyckiego sekretu ogrodu

Gdy tylko promienie słoneczne dały nadzieję na nadchodzącą wiosnę, Twoja motywacja sięgała zenitu. Chciałeś codziennie ćwiczyć, wyrzucić śmieciowe jedzenie z lodówki oraz kupić nową parę butów do chodzenia na spacery. Ale jak to mówią: “potem nadchodzi samo życie”.

Przyczyny mogą być mniej lub bardziej prozaiczne… Może gorsza pogoda sprawiły, że zrezygnowałeś z wyjścia z domu. Może zabrakło Ci czasu albo pieniędzy, aby zamienić wszystko w swojej kuchni na zdrowe.

Nieważne, co osłabiło Twoją motywację.

Nie zamartwiaj się. Po pewnym czasie nadejdzie wiosna.

Badania pokazują, że istnieje tani i prosty sposób na spalanie kalorii. Twoje ciało będzie to robić, podczas kiedy Ty sobie wygodnie leżysz i trzymasz nogi na podeście. Mowa tu o wypiciu filiżanki smacznej zielonej herbatki. Kosztuje to grosze, jej przygotowanie zajmuje kilka minut i pokochasz korzyści, które może Ci zapewnić.

Pobudza metabolizm

Związek chemiczny, który zawiera w sobie zielona herbata, nazywany EGCG, może przyspieszyć metabolizm. Przeanalizowano 8 badań na 268 ochotnikach.

Japońscy naukowcy przeanalizowali efekt, jaki wywiera zielona herbata, biorąc pod uwagę dwa kryteria:

  • wydatek energetyczny
  • oraz współczynnik oddechowy.

Wynik badania był następujący. Dawki pomiędzy 300 a 800 mg EGCG pomagają przyspieszyć metabolizm i, co się z tym wiąże, spalić więcej kalorii.

Ten proces zachodzi nawet wtedy, kiedy odpoczywasz, ale nie spodziewałbym się hurtowego tracenia kilogramów za sprawą samej herbatki. Jej picie jest czynnikiem wspomagającym. Więc idealną sytuacją byłoby, gdybyś mógł wyjść sobie na powietrze i zaczął ruszać się trochę więcej, choć to nie zawsze jest możliwe.

Więc jeśli masz zamiar zostać w domu, gry na zewnątrz jest nieprzyjemnie, oraz uprzyjemnić sobie czas jakimś ciepłym napojem, to dlaczego nie zieloną herbatą.

Poza tym jest jeszcze kolejna wisienka na torcie.

Właściwości antyoksydacyjne

Jeśli chodzi o właściwości antyoksydacyjne, to od pewnego czasu wiadomo, że zielona herbata nie tylko chroni Twoje tkanki przed uszkodzeniem i zapobiega rozwojowi komórek rakowych, ale również zwalcza stany zapalne.


Owoce aronii czarnoowocowej są bogatym źródłem antyoksydantów, czyli substancji, które przeciwdziałają niekorzystnemu działaniu wolnych rodników. Badania nad antyoksydantami wykazały, że charakteryzują się one wieloma prozdrowotnymi działaniami.

Owoce aronii czarnoowocowej są bogatym źródłem antyoksydantów, czyli substancji, które przeciwdziałają niekorzystnemu działaniu wolnych rodników. Badania nad antyoksydantami wykazały, że charakteryzują się one wieloma prozdrowotnymi działaniami.

Aroniovit Forte to błonnik z wytłoków z polskiej aronii w czystej postaci, bez żadnych dodatków. Dla Twojej wygody i ze względu na cierpki smak przygotowany został w roślinnych kapsułkach celulozowych.

Błonnik aroniowy z 20% rabatem dla Czytelników e-Porad ZdrowotnychKliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i skorzystać z promocji.


Poza tym zostało udowodnione, że związki w niej zawarte pomagają zmniejszyć niepokój.

Zapewnisz sobie 300 mg EGCG, wypijając już filiżankę bądź dwie. Jednak, aby wykrzesać z niej najwięcej korzyści, zaopatrz się w wysokiej jakości suszone liście pakowane luzem. Tanie torebki z herbatą w środku mają dużo niższą jakość.

Zielona herbata dostarcza mniej więcej ⅓ dawki kofeiny co kawa, więc możesz jej pić tyle samo co kawy lub nawet więcej, bez wystawiania się na ryzyko wystąpienia drżenia i pobudzenia.


Zapewnia ochronę antyoksydacyjną

Resweratrol przyczynia się do ochrony komórek przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki. Zapewnia ochronę antyoksydacyjną. Pomaga w usuwaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry.

Na tej stronie zamówisz ekstrakt z ciemnych winogron standaryzowany na obecność resweratrolu z 30% rabatem.


Źródła:

Review supports metabolic benefits of EGCG from green tea (www.nutraingredients-usa.com)
Physiological effects of epigallocatechin-3-gallate (EGCG) on energy expenditure for prospective fat oxidation in humans: A systematic review and meta-analysis (www.jnutbio.com)