[Ujawniamy] Niezbędny dla życia suplement, o którym mało kto wie

Jeśli wchodząc obecnie do dowolnej apteki, dostajesz zawrotu głowy, nie dziwię Ci się.

Są tam TYSIĄCE różnych produktów – i zorientowanie się, co mogłoby być przydatne dla Twojego zdrowia, to bardzo trudne zadanie.

Jest jednak jeden suplement, który – co dowiedzione – chroni Twoje mięśnie, kości, serce, stabilizuje poziom cukru we krwi i ma jeszcze wiele innych korzystnych działań.

Jedyny problem?

Większość ludzi nigdy nie słyszała o nim ANI SŁOWA.

Zapomniane lekarstwo z apteki natury

Lizyna – choć nie zyskała dotąd dużego rozgłosu, to wiedza o niej pod każdym względem zasługuje na upowszechnienie.

Zalicza się ją do tzw. niezbędnych aminokwasów. To sformułowanie oznacza, że jeśli Twój organizm nie będzie mieć jej wystarczającego poziomu, jego działanie będzie zakłócone – co z kolei stanie się przyczyną wielu chorób.

Ta mała cząsteczka tworząca białka jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

Lizyna oddziałuje bowiem na następujące funkcje organizmu:

1. Wspiera prawidłowy wzrost mięśni.

2. Może być przekształcona w aminokwas o nazwie karnityna, który oddziałuje na metabolizm tłuszczu, zdrowie serca, funkcje mózgu i mięśni.

3. Pomaga powstrzymać replikację wirusa opryszczki poprzez blokadę innego aminokwasu – argininy, który jest niezbędny temu wirusowi do przetrwania i multiplikacji.

4. Znacząco skraca czas trwania wykwitów opryszczki (zwykle stosuje się ok. 1 grama l-lizyny w celu ochrony przed pojawieniem się kolejnych wykwitów).

5. Zmniejsza uczucie niepokoju. Badania dowiodły, że lizyna blokuje receptory, które biorą udział w reakcji na stres. U pacjentów, którzy przyjmowali 2,64 g lizyny, odnotowano zmniejszony poziom kortyzolu (zwanego też „hormonem stresu”).

6. Należy pamiętać, że zwiększa wchłanianie i retencję wapnia. Stosowanie lizyny w celu wsparcia wchłaniania wapnia z warzyw zielonolistnych jest świetnym sposobem ochrony Twoich kości bez konieczności przyjmowania dodatkowych tabletek z wapniem (co może być niebezpieczne dla zdrowia).

7. Dodatkowo wspiera produkcję kolagenu, który jest istotny dla stanu kości i stawów, tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz gojenia się ran.

8. Wreszcie przeprowadzane obecnie badania dają nadzieję na to, że lizyna może mieć korzystne działanie w przypadku nowotworów, cukrzycy i nadciśnienia.

Lizyna jest aminokwasem egzogennym, co oznacza, że musisz ją dostarczać z zewnątrz – albo z pożywieniem, albo w formie suplementu. Możesz ją znaleźć w mięsie (wołowinie, drobiu, jagnięcinie i wieprzowinie). Występuje również w rybach, takich jak m.in. łosoś, halibut, mintaj czy dorsz.

Najlepszym sposobem jednak, aby być pewnym, że przyjmujesz wystarczająco dużo lizyny jest jej suplementacja.


L-LIZYNA – 20% rabatu dla naszych Czytelników

Suplement diety AMINOLIZ – L-lizyna w kapsułkach (60 kapsułek).

Nie zawiera wypełniaczy ani substancji przeciwzbrylających. Ponadto kapsułki są pochodzenia roślinnego, odpowiednie dla wegetarian i wegan.

Teraz aż 20% taniej! Sprawdź tutaj

____________________________________