Czy choroba Alzheimera może być spowodowana przez INFEKCJĘ

Od dziesięcioleci naukowcy próbują dociec, co wywołuje zmiany w mózgu prowadzące ostatecznie do choroby Alzheimera. Eksperci są przekonani, że połączenie przyczyn genetycznych, stylu życia i czynników środowiskowych może z czasem wpływać na mózg.

Jak dotąd mamy wiele potencjalnych tropów, ale wciąż nie ma co do nich pewności.

Jednak niedawno opublikowane przełomowe badanie potwierdza wcześniejsze hipotezy, że jedną z głównych przyczyn choroby Alzheimera może być w rzeczywistości infekcja.

Zgadza się… ZAKAŻENIE.

PRAWDA o chorobie Alzheimera i opryszczce

Przełomowe, interdyscyplinarne badanie opublikowane w połowie 2020 roku w czasopiśmie Science Advances wskazuje na pierwszy element wywołujący efekt domina, jeśli chodzi o zmiany w mózgu w przebiegu Alzheimera.

I to jest coś, czym dzielę się z Czytelnikami w newsletterze Nutriterapie od dawna.

Dowody wskazują na ten sam wirus, który jest odpowiedzialny za bolesne wykwity opryszczki!

Na potrzeby badania naukowcy skonstruowali trójwymiarowy model ludzkiej tkanki mózgowej i zainfekowali ją wirusem opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1).

W ciągu kilku dni w tkance tej wytworzyły się gęste, przypominające blaszki formacje, podobne do płytek amyloidowych obecnych w mózgach pacjentów z chorobą Alzheimera.

Wzrosły również poziomy mediatorów reakcji zapalnej, a komórki połączyły się w nieprawidłowe skupiska, co jest również cechą charakterystyczną choroby Alzheimera.

NIE jest to pierwsze badanie, które dowodzi związku między chorobą Alzheimera a opryszczką…

Wcześniejsze badania wykazały również wysoki poziom wirusa w obszarach mózgu zniszczonych przez chorobę Alzheimera.

Miliony Polaków są obecnie zarażone wirusem HSV-1. Częstotliwość jego występowania jest szacowana aż na 80% populacji.

Niestety, nie ma magicznej pigułki, za pomocą której można by raz na zawsze pokonać tego wirusa.

Ale można go utrzymać w stanie nieaktywnym lub przynajmniej znacząco osłabić. Warto wypróbować naturalne suplementy przeciwwirusowe, takie jak czosnek, ekstrakt z pestek grejpfruta, olej z oregano i ekstrakt z liści oliwnych.

Jednak szczególnie silne działanie przeciw wirusowi opryszczki ma lizyna – aminokwas, który jest niezbędny dla prawidłowego działania naszego organizmu i który musimy dostarczać mu z zewnątrz. Specjaliści medycyny naturalnej zalecają przyjmowanie nawet 1000 do 3000 mg lizyny dziennie.

Możesz ją znaleźć w mięsie (wołowinie, drobiu, jagnięcinie i wieprzowinie). Występuje również w rybach, takich jak m.in. łosoś, halibut, mintaj czy dorsz.

Najlepszym sposobem jednak, aby być pewnym, że przyjmujesz wystarczająco dużo lizyny jest jej suplementacja.


L-LIZYNA – teraz 20% rabatu dla naszych Czytelników

Suplement diety AMINOLIZ – L-lizyna w kapsułkach (60 kapsułek).

Nie zawiera wypełniaczy ani substancji przeciwzbrylających.

Ponadto kapsułki są pochodzenia roślinnego, odpowiednie dla wegetarian i wegan.

Teraz aż 20% taniej! Sprawdź tutaj


Źródła:

Dana m. Cairns, Nicolas Rouleau, Rachael n. Parker, Katherine g. Walsh, Lee Gehrke, David l. Kaplan; A 3D human brain–like tissue model of herpes-induced Alzheimer’s disease; Science Advances; 6 maja 2020, Vol. 6, no. 19 DOI: 10.1126/sciadv.aay8828