Tajniki żółtej przyprawy
Najpowszechniej znane właściwości kurkuminy to działanie przeciwzapalne. Stosuje się ją więc w leczeniu bólu, zapalenia stawów i różnego rodzaju stanów zapalnych. Ale nie każdy wie, że jej przeciwzapalne działanie rozszerza się nawet na mózg…
Nowe, potencjalnie szerokie zastosowanie kurkuminy w leczeniu lęku i depresji
Przeprowadzono wiele badań, aby się przekonać, czy ta naturalna substancja może wzmacniać działanie leków przeciwdepresyjnych i innych leków psychotropowych1.
Czego dowiedli naukowcy?
Miedzy innymi tego, że kurkuminę uznano za równie skuteczną w chorobie dwubiegunowej jak, będący lekiem, chlorek litu2. W przypadku PTSD kurkumina obniżała podwyższone stężenia kortyzolu co najmniej tak samo, jak zamiennik leku Prozac3. Podobne wnioski wyciągnięto w przypadku działania kurkuminy w OCD w porównaniu do działania Prozacu4.
Jakie jeszcze korzyści zdrowotne przynosi ta żółta przyprawa?
Kurkumina:
- chroni również mózg przed stanem zapalnym związanym z demencją
- oraz stosuje się ją w celu uzupełnienia tradycyjnych metod leczenia nowotworów i łagodzenia ich skutków ubocznych.
Wartościowe połączenia
Dobrze jest łączyć terapię kurkuminą z innymi naturalnymi metodami leczenia, takimi jak dieta bogata w kwas alfa-linolenowy – prekursor kwasów tłuszczowych omega-3, które również działają przeciwzapalnie.
Ponadto żółta przyprawa w połączeniu z piperyną – wyciągiem z pieprzu czarnego o właściwościach leczniczych – lepiej niż sama kurkumina powoduje odwracanie skutków działania stresu.
Kurkumina a zaburzenia krzepnięcia
Chociaż zasadniczo uznaje się ją za bezpieczną, kurkumina wykazuje tendencję do rozrzedzania krwi. Jeśli więc przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, cierpisz na zaburzenia krzepnięcia lub borykasz się z powolnym krzepnięciem krwi, musisz skonsultować się przed jej zastosowaniem z lekarzem.
Resveril – ekstrakt ze skórki winorośli właściwej Vitis vinifera standaryzowany na 2% resweratrolu. Ze względu na działanie przeciwutleniające resweratrol przyczynia się do ochrony komórek przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki. Zapewnia ochronę antyoksydacyjną. Pomaga w usuwaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Ma również działanie przeciwzapalne i przeciwmiażdżycowe. 60 kapsułek w opakowaniu wystarczy na 2 miesiące stosowania.
Teraz aż 30% rabatu na stronie: https://resveril.kiz.com.pl/20200205-135
Źródła:
1. Lopresti A. L. (2017). Curcumin for neuropsychiatric disorders: a review of in vitro, animal and human studies. Journal of Psychopharmacology, 31(3), 287-302.
2. Gazal M., Valente M. R., Acosta B. A. et al. (2014). Neuroprotective and antioxidant effects of curcumin in a ketamine-induced model of mania in rats. European journal of pharmacology, 724, 132-139.
3. Chimakurthy J, Talasila M (2011). Restoration of hypothalamic-pituitary-adrenal axis function in rescue of posttraumatic stress disorder in curcumin-treated rats. Biomed Int 2: 72–80.
4. Chimakurthy J., and Murthy T. E. (2010). Effect of curcumin on quinpirole induced compulsive checking: An approach to determine the predictive and construct validity of the model. North American journal of medical sciences, 2(2), 81.