Choroba Parkinsona: ćwiczenia przynoszą korzyści

Ze zdiagnozowaną chorobą Parkinsona można się poczuć tak, jakby ktoś wyciągnął spod Ciebie dywan. Zastanawiasz się, co się wydarzy, kiedy już Twoje ciało zostanie ogarnięte przez wszechogarniające drżenie i zesztywnienie. Czy będziesz w stanie kontynuować swoje zwykłe, dające poczucie spełnienia życie?

Wiem to, ponieważ to właśnie mi się przydarzyło.

Choroba Parkinsona była u mnie zdiagnozowana kilkanaście lat temu i dałem sobie z nią radę. Poprzez detoksykację organizmu, zmiany w diecie i inne zmiany w stylu życia.

To właśnie dlatego bardzo chcę się dzielić wiadomościami z moimi czytelnikami na temat tego, jak żyć długo i nie będąc zdanym na kogoś. Możesz podjąć kroki, które sprawią, że choroba Parkinsona będzie się posuwała tak powoli, jak to możliwe.

Choroba Parkinsona- obszerne badania

Jestem szczęśliwy że mogę się podzielić najnowszymi dokonaniami medycyny. The Journal of Parkinson’s Disease opublikował obszerną analizę 30 lat badań, których tematem jest choroba Parkinsona. Stwierdzono, że jeżeli jest jedna zmiana w trybie życia, która może naprawdę wspomóc stan fizyczny, postrzeganie świata i radość oraz jakość życia, to jest to regularna aktywność fizyczna.

Dzieliłem się tym z wami już przedtem. Istnieje bardzo dużo niezwykle interesujących wniosków dotyczących doboru rodzajów aktywności fizycznej, które można podjąć, aby złagodzić objawy choroby Parkinsona. Od jazdy na rowerze po boks.

W nowej metaanalizie ponownie znaleziono niezbity dowód na to, że ruch może poprawić Twoją siłę, elastyczność, zdolności motoryczne, równowagę oraz wytrzymałość.

Jeśli cierpisz na chorobę Parkinsona, to utrzymanie siły i zdolności motorycznych pozwoli Ci dalej robić rzeczy, które uwielbiasz, oraz spędzać czas z ludźmi, co sprawi, że nie popadniesz w depresję.

A to właśnie się dzieje w przypadku wielu osób, które cierpią na chorobę Parkinsona. I nie chodzi tu tylko o depresję, ale o wszelkiego rodzaju wahania i zmiany nastroju. W miarę jak choroba postępuje, zwiększa się poziom niepokoju odnośnie zdolności utrzymania równowagi oraz interakcji z innymi ludźmi bez zwracania zbyt wielkiej uwagi na siebie.

To błędne koło. Niepokój może spowodować, że nie będziesz aktywny i przestaniesz wychodzić z domu. A przecież to jest właśnie coś, czego potrzebujesz najbardziej.

Choroba Parkinsona- najlepszy sposób na spowolnienie jej rozwoju

Najlepszy sposób na zwalczenie niepokoju i utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji to nie pozwolić, aby objawy Cię spowalniały. Nieważne, czy to spacery, praca w ogródku, zabieranie wnuków do parku czy joga dla osób w podeszłym wieku. Znajdź taką formę ćwiczeń, jaką lubisz, i się jej trzymaj.

Za sprawą uwolnienia endorfin i wystawienia się na słońce Twój nastrój na pewno się polepszy. Tak więc, jeżeli zdołasz zażyć trochę ruchu na zewnątrz, sukces będzie podwójny.

Ruch jest ponadto świetnym sposobem na wypocenie toksyn z ciała. Jak już wiesz z mojej historii, istnieje bezpośrednie połączenie pomiędzy kwestią toksyn a chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Parkinsona.

Chciałbym móc obiecać, że ćwiczenia same w sobie mogą zapobiec powstawaniu choroby Parkinsona, ale zapewne jest to niemożliwe.

Możesz jednak znacząco zwiększyć swoje szanse na uniknięcie tej choroby albo pokonanie jej, jeśli już na nią zapadłeś. Połącz ćwiczenia z naturalnie odtruwającą dietą, na przykład paleo, i unikaj toksyn, w szczególności metali ciężkich, jak aluminium czy rtęć.


Źródła
Parkinson’s Disease Patients Benefit from Physical Activity (www.journalofparkinsonsdisease.com)
Exercise May Be Real Medicine for Parkinson’s Disease (medlineplus.gov) eTips referenced: (nutritionandhealing.com)