(Uwaga) To mogą być oznaki problemów z sercem

Możesz zwrócić uwagę na pewne znaki fizyczne na Twoim organizmie, które mogą być podstawą do przeprowadzenia dalszych badań lub leczenia.

Oczywiście metoda ta nie jest w 100 procentach dokładna – należy pamiętać, że autodiagnoza może być trudna i zwodnicza. Wszelkie poważne objawy wymagają uwagi lekarza. Po tym wstępie, niżej opisane oznaki mogą być dobrym punktem wyjścia na drodze do zdrowia.

1. Wiadomość dla Twojego serca zapisana na płatkach uszu

Jeśli na płatkach uszu masz ukośne fałdy, może to być oznaką wyższej podatności na choroby układu krążenia.

Jeżeli odżywiasz się właściwie, regularnie ćwiczysz oraz przyjmujesz witaminę E, najpewniej nie ma się czym martwić. Ale na wszelki wypadek powinieneś pomyśleć o sprawdzeniu poziomu stężenia cholesterolu, trójglicerydów, homocysteiny i białka C-reaktywnego.

2. Zwróć uwagę na czerwony nos i rumiane policzki

W przypadku gdy masz rozszerzone naczynia włosowate policzków i nosa (czerwony nos lub rumiane policzki), może to być oznaka niskiej kwasowości żołądka.

Oznacza to, że być może nie trawisz odpowiednio, a przez to nie wchłaniasz ważnych substancji odżywczych, suplementów czy też leków.

Ponadto niska produkcja kwasu solnego i pepsyny w żołądku wiąże się ze stwardniałymi tętnicami, wysokim poziomem stężenia cholesterolu, wysokim poziomem trójglicerydów, wysokim ciśnieniem krwi, a nawet otyłością – które wszystkie mogą oznaczać problemy dla Twojego serca.

Dlatego chciałem Ci dziś przedstawić:

Trzy proste naturalne sposoby pomocne
w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych

Kwasy omega-3

Kwasy omega-3, jak te występujące w tłustych rybach oraz suplementach z olejem rybim, mogą obniżać krzepliwość krwi w bezpieczny sposób – w przeciwieństwie do aspiryny w małych dawkach. Nie tylko zabezpieczysz się przed chorobami układu krążenia, ale jednocześnie zmniejszysz stany zapalne.

Kurkumina

Kurkumina to wyciąg z żółtej przyprawy, kurkumy. Stwierdzono, że kurkumina zapobiega zatykaniu tętnic i pomaga utrzymać zdrowy przepływ krwi. Jeżeli zdecydujesz się stosować suplement z kurkuminą, upewnij się, że zawiera również wyciąg z czarnego pieprzu, zwiększający jej skuteczność.

Resweratrol

Niewielkie ilości resweratrolu znajdują się w czerwonym winie. Resweratrol to kolejny suplement, który pomaga zapobiegać powstawaniu skrzepów – zapobiegając zarówno udarom, jak i atakowi serca.


Czy wiesz, że..

ekstrakt ze skórki ciemnych winogron standaryzowany na obecność resweratrolu jest teraz z 30% rabatem powitalnym dla Czytelników e-Porad ZdrowotnychSprawdź teraz tę ofertę limitowaną