Z chwili na chwilę Twój organizm „rdzewieje”

Jak powstrzymać ten proces?

Zachodzący w Twoim organizmie proces zwany oksydacją przypomina znane z codziennych doświadczeń rdzewienie. Oksydacja to jakby korozja Twoich wewnętrznych organów.

Wiąże się ona z rozwojem w organizmie stanu zapalnego i przyczynia się do powstawania wielu problemów zdrowotnych, na przykład do chorób serca.

Przeprowadza się już nawet badania analityczne, dzięki którym można ustalić stopień oksydacji, który nastąpił w danym organizmie.

Do takich markerów stresu oksydacyjnego należą:

  • stężenie F2-izoprostanów w moczu1,
  • stężenie nadtlenków lipidów lub utlenionego LDL (wskazuje on, w jakim stopniu oksydacji w organizmie ulega cholesterol)2,
  • stopień aktywności enzymu zwanego mieloperoksydazą (MPO) 3.

Podsumowując, dane te pomagają w podjęciu jak najefektywniejszego postępowania antyoksydacyjnego.

Co możesz zrobić, aby spowolnić oksydację?

Aby zapobiegać uszkodzeniom organów wewnętrznych spowodowanych oksydacją w organizmie, warto suplementować dobrej jakości antyoksydanty, takie jak:


Resveratrol

To substancja o niezwykle szerokich zastosowaniach zdrowotnych. Ze względu na działanie przeciwutleniające przyczynia się do ochrony komórek przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki. Zapewnia ochronę antyoksydacyjną.

Pomaga także m.in. w usuwaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry.

NOWOŚĆ: Ekstrakt ze skórki ciemnych winogron standaryzowany na obecność resweratrolu z 30% rabatem dla Czytelników e-Porad ZdrowotnychSprawdź teraz tę ofertę limitowaną


Źródła:

1. www.clevelandheartlab.com/wp-content/uploads/2013/09/F2-Isoprostanes-Practitioner-One-Pager-CHL-D008b.pdf

2. Parthasarathy S., Raghavamenon A., Garelnabi M. O. et al. (2010). Oxidized low-density lipoprotein. Free Radicals and Antioxidant Protocols, 403-417.

3. www.clevelandheartlab.com/wp-content/uploads/2013/09/MPO-Practitioner-One-Pager-CHL-D006b.pdf